לייעוץ מיידי חייגו: 03-7485074

הרבנות מהווה ערכאה משפטית שלה סמכויות מקבילות לבית המשפט לענייני משפחה. משמעות הדבר כי לפסיקת דייני בית הדין הרבני משמעות משפטית לכל עניין ודבר וכל אחד יכול לבחור האם לפנות אל ערכאה זו, שמשלבת בפסיקותיה גם את דיני ההלכה היהודית, לבין בית המשפט האזרחי שמתייחס אך ורק לחוקי המדינה. כל אחד רשאי לפנות אל בית הדין הקרוב למקום מגוריו ובשורות הקרובות נתמקד דווקא בשירותיה של רבנות תל אביב הידועה, שמעניקה שירותי משפט בענייני המשפחה עבור כל תושבי תל אביב והסביבה.

מקרי גירושין

כאשר זוג נשוי שמתגורר באזור תל אביב מעוניין לסיים את הקשר הממוסד ביניהם, ניתן לפנות אל רבנות תל אביב במספר הליכים אפשריים. במידה והזוג מתגרש בהסכמה ומנסח את הסכם הגירושין אצל עורך דין, ניתן לאשר את ההסכם בבית המשפט לענייני משפחה, להגיש בקשה לגירושין ברבנות ולאחר האישור להתייצב לטקס הגירושין עצמו. במקרים אחרים ניתן להגיש בקשה לגירושין ולהתייצב לדיונים בתביעה, שיכולה לכלול גם היבטים נוספים של פירוק הקשר כגון ענייני מדור, משמורת, הסדרי ראייה, מזונות אישה ומזונות ילדים ועוד. חשוב לציין כי תיק הגירושין יעבור דיון במקום הראשון בו הוא נפתח, ומסיבה זו חשוב מאוד להזדרז ולפנות לערכאה המשפטית המתאימה ביותר, כמובן שלא בפזיזות אלא יש לעשות כן רק תוך כדי קבלת ליווי מקצועי של עורך דין המנוסה בענייני המשפחה.

ענייני ירושה וצוואה

ירושה הינה המצב בו עזבונותיו של אדם שנפטר מתחלקים בין היורשים הלגיטימיים ע"פ חוק (ילדים, בת זוג, ידועה בציבור וכו'). צוואה הינה כבר מקרה בו עיזבונותיו של אדם מתחלקים ליורשים ע"פ רצונו ולאו דווקא לפי הקרבה המשפחתית וזאת בהתאם למסמך משפטי עליו חתם טרם מותו. רבנות תל אביב מטפלת בכל ההיבטים של דיני הירושה והמשפחה הללו. מצד אחד עוסקת הרבנות בהפעלת צווי הירושה והצוואה לאחר מותו של אדם, תוך הגשת המסמכים המתאימים. מצד שני, הרבנות מטפלת גם בכל הפניות של תושבי תל אביב והסביבה באשר להשגות שונות על צווים אלו ויישוב סכסוכים למיניהם.

ברבנות בתל אביב מטפלים בעוד נושאים רבים מגוונים כגון בירור יהדות, הקדשות, הדרכות כלה ועוד. ניתן לקבל פרטים נוספים ביצירת קשר טלפוני או תוך עיון באתר האינטרנט של סניף זה.

חשוב מאוד לקבל ייצוג משפטי איכותי בטרם פונים אל רבנות תל אביב בנוגע להליך כלשהו, כאשר חלק ממשרדי עורכי הדין לענייני משפחה אף מציעים את שירותיו של טוען רבני, שמתמחה בזירה משפטית זו ומאושר לייצג את לקוחותיו כמו עורך דין, אל מול בית הדין הרבני.

Call Now Button
צרו קשר מיידי

לייעוץ מיידי

התקשרו עכשיו:

03-7485074

או צרו איתנו קשר באמצעות הטופסדילוג לתוכן