לייעוץ מיידי חייגו: 03-7485074

בני זוג שמעוניינים להתגרש צריכים לקחת בחשבון כי עומדת בפניהם משימה לא פשוטה. נושאים רבים עומדים על הפרק, כלכליים וסוציאליים, וכל זאת בתקופה של רכבת הרים רגשית מאוד מטלטלת. גישור גירושין נועד לעזור לבני הזוג לעבור את התהליך בצורה פחות עוינת ולמנוע את מאבקי הכוחות בבית המשפט. מה כולל תהליך הגישור ומהם יתרונותיו המרובים? המשיכו לקרוא.

מהו גישור גירושין?

גישור גירושין הינו הליך שנועד למנוע החלטה חד צדדית של בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני בנוגע לעיקרי הפרידה, וזאת באמצעות ניסוח הסכם משותף של בני הזוג שכולל את כל ההיבטים החשובים להם. ע"פ החוק, כאשר הסכם זה נחתם ברוח טובה, ללא הסתרת מידע או איומים מאחד הצדדים, צריך רק לאשרו בבית המשפט או בית הדין והוא מקבל מייד תוקף של פסק דין. הסכם הגישור כולל היבטים רבים כגון את קביעת המשמורת, חלוקת הרכוש, הסדרי הראייה, זכויות בחסכונות הפנסיוניים, מזונות וכל היבט אחר שחשוב לבני הזוג דוגמת אופי החינוך, התחייבות להליך גישור במקרה של קונפליקט ועד לרמת מי יקבל את הפמוטים או הכלב.

גישור גירושין – הליך בעל יתרונות רבים

כל הליך גישור גירושין מציע יתרונות רבים עבור הבוחרים בו. ראשית כל, בעוד ניהול תביעת גירושין ע"י עורך דין עשויה לעלות לזוג המתגרש עשרות אלפי שקלים לכל אחד, הליך הגישור אינו יקר יותר מידי וחוסך רבות בעלויות. שנית, ההליך הינו מהיר ביותר ומונע את המלחמה העיקשת בין כתלי בית המשפט שיכולה להימשך זמן רב. בנוסף, הליך גישור הגירושין מאפשר לכל אחד מבני הזוג "לקחת את הזמן", לקרוא בעיון את ההצעה לקביעת ההסדר, להתדיין בצורה מכובדת ופחות רשמית מאשר בבית המשפט וזאת מבלי להוציא את הלכלוך החוצה בפני כל.

בסופו של דבר, הליך הגישור גורם לשני בני הזוג לתקשר זה עם זו בצורה טובה ומכובדת יותר, דבר שקוצר את פירותיו גם בהמשך חייהם בנפרד, קל וחומר כאשר מעורבים ילדים בעניין. יחד עם זאת חשוב מאוד לציין כי גישור גירושין אינו מתאים עבור כל זוג המעוניין להתגרש. הדבר נכון במיוחד במקרים בהם מעורבים סכומי כסף גדולים עליהם לא מוכנים לוותר בני הזוג (למשל, כאשר אחד מבני הזוג תרם הרבה יותר מהסכומים לתא המשפחתי) או במקרים חמורים יחסית של אלימות במשפחה.

את הליך הגישור יש לעבור בתיווך עורך דין המתמחה בענייני המשפחה, כאשר ניתן לבחור מגשר לכל אחד מבני הזוג בנפרד או להתקשר עם מגשר משותף.

Call Now Button
צרו קשר מיידי

לייעוץ מיידי

התקשרו עכשיו:

03-7485074

או צרו איתנו קשר באמצעות הטופסדילוג לתוכן